AKSAMIT KRÓLEWSKA TKANINA

AKSAMIT  KRÓLEWSKA TKANINA

Kiedy zaczynamy myśleć o aksamicie od razu mam przed oczami piękną Księżne Dianę w czarnej
aksamitnej sukience z perłami na szyi i kopertówką w ręce. To chyba prawdziwa definicja kobiecości i
stylu. Czy aksamit to materiał, który pasuje na każdą okazję? Czy jest odpowiedni dla każdej kobiety?
Mam takie wewnętrzne przeczucie, że chyba jest odpowiedni dla kobiet pewnych siebie, pięknych wysokich , mających duże rozmiary czy nietypowe stopy 42, 43 44 45 niesamowicie zmysłowych, eterycznych.

Luksusowa tkanina AKSAMIT od wieków był synonimem bogactwa i pozycji społecznej Dzisiejszy świat mody wprowadza aksamit do codzienności . Otula luksusowym pięknem każdą współczesną kobietę .Wszystkie silne czy słabe jesteśmy zmysłowe ! eteryczne ? - tak , bo każda z nas ma w sobie powiew anioła . Siłę wyzwala w nas splot sytuacji i wówczas pewność siebie jest niezbędna . Księżna Diana była kobietą która posiadała te cechy charakteru i równocześnie była ikoną kobiecości i stylu .Czy wiecie ze Diana była wysoką kobieta z dużą stopą 43 ? Cóż możemy powiedzieć jako wysokie istoty -jesteśmy w gronie książęcej i tak aksamit jest odpowiedni dla każdej kobiety .Elegancki i majestatyczny, a przede wszystkim znów niezwykle modny! Czy i Ty dasz się uwieść ?

Aksamit
, okrzyknięty najmodniejszym materiałem nadchodzącego sezonu, musi zagościć w Twojej szafie! jako modny strój codzienny i wieczorowy. Świetnie odnajduje się jako baza do szycia szykownych marynarek, kostiumów spodni , bluzek czy kurtek typu sportowego oraz pięknych sukni komponujących się idealnie z elegancką biżuterią. Dodajmy do tego buty i już mamy królewski styl codzienności.
VICTORIA SHOES w swojej ofercie proponuje duże buty z tego niezwykłego materiału Piękne szpilki na wysokich lub niskich szpilkach , obcas słupek ubrany w aksamit jest eleganckim oczarowaniem botki , baleriny , tak naprawdę każdy wzór obuwia obecnego w naszym sklepie jest do wykonania w aksamitnej tkaninie . Dodamy też aksamit streczowy , elastyczny z którego produkujemy muszkietery i botki . Długie nogi wysokich kobiet zmysłowo energetyzują otoczenie . Rozmiary kozaków 45 , 44 , 43 , 42 sprytnie kryją długosci czy duze obwody wysokiego podbicia . Czynią cuda na nogach .

Co aksamit czyni tak wyjątkowym ???
Aksamit jest tkaniną wykonywaną najczęściej z jedwabiu i bawełny, rzadziej z wełny . Swoją charakterystyczną miękkość i wyrazisty połysk zawdzięcza specjalnemu sposobowi tkania - pomiędzy osnowę i wątek są wprowadzane dodatkowe nici, tzw. runowe
HEKSAMITOS "złożony z sześciu nici" – do podstawowych dwóch nitek osnowy i wątku dodane są 4 nitki które razem tworzą gęstą krótką okrywą włosową To wprowadzenie dodatkowych nitek runowych w formie pętelek daje efekt pluszowego luksusu
- pozostawione nierozcięte pętelki dają nam aksamit pętelkowy
- rozcinane pętelki daje aksamit strzyżony
- produkuje się też aksamity, w których stosuje się obie te techniki
-aksamit przy tkaniu pętelkowym można nacinać ręcznie nożyczkami na różnych długościach tworząc motywy zdobnicze i ta technika nazywa się altobasco . Często w XIII wieku wątek tkany był ze złotych lub srebrnych nici .Włoska arystokracja mieniła się bogactwem Współcześnie aksamity mogą być gładkie lub wzorzyste – wzory uzyskiwane są przez wzorzyste tkanie (tkanina żakardowa), zróżnicowanie wysokości włosa, zestawienie powierzchni z okrywą włosową i pętelkową, a także prasowanie, wytłaczanie, gofrowanie oraz drukowanie techniką sitodruku. Zmieniła się technika ale zasada sześciu nitek pozostaje !!!


W Polsce aksamit stał się modny ...no cóż.
Moda na aksamitne ubiory w Polsce historycznie to dwór króla Jagiełły , następnie propagatorką czarnego aksamitu była królowa Bona a współcześnie ????

A współcześnie polscy projektanci idą zgodnie z linią mody . Ewa Minge , Gosia Baczyńska czy duet Paprocki&Brzozowski zastosowali w swoich kolekcjach aksamity , welury i plusze. Sukienki , marynarki , spodnie czy spodnium uszyte są z tych luksusowych tkanin . Wielbicielką spodni z aksamitu jest Małgorzata Kożuchowska . Marynarki tworzące wrażenie wierzchniego okrycia są w guście Nataszy Urbańskiej . W kolekcjach aksamitnych trendów mamy rozszerzane sukienki w stylu lat 50 i spodnie dzwony z lat 70-tych.
Kolorystyka większości kolekcji oscyluje wokół najmodniejszych kolorów sezonu ? czerni, bordo, granatu i zieleni, które doskonale współgrają z połyskliwym aksamitem.
Aksamit przyjęto z wielkim aplauzem – bo któż nie lubi luksusu ??!! i natychmiast zapełnił galerie i sklepowe półki .
W butach też szaleństwo w dobrym wydaniu Buty produkowane z aksamitu należą do top listy w modzie !!!! Na wybiegach i ulicach ferie wzorów i kolorów
Maksikozaki i botki to dwa pierwsze miejsca w modowym rankingu . Streczowe kozaki zakładamy do wieczorowych kreacji i do letnich sukienek . To samo dotyczy botków . Odkrycie nowej zasady noszenia butów z cholewą niską czy bardzo wysoką ale koniecznie z aksamitu ! - puszcza wodze fantazji w możliwościach zastosowania w czasie i stylu .

Proponujemy i wykonujemy modne duże obuwie w rozmiarach 42 ,43 aż do 44, 45 a nawet 46 . Buty na zamówienie i z dopasowaniem do długości stóp , wysokiego podbicia , dużych haluksów . Piękny aksamit w naszych dużych rozmiarach botków ,czółenek , balerin , a szczególnie maksi kozaków będą niebanalne i fascynujace . Kolory w obuwiu dużego rozmiaru mają znaczenie dlatego pomozemy Ci w wyborze prawidłowego dla Twojego stylu . Victoria shoes spełnia marzenia . W aksamitnych butach spełnimy i Twoje .