Z PASJI TWORZENIA Z MIŁOŚCI DO BUTOW

Jesteśmy na rynku obuwniczym od 1991 roku. Przemiany polityczne i gospodarcze w Polsce wymuszały nowe potrzeby rynku. Buty to była nisza i towar stale poszukiwany.Pod nazwą "Pegaz" stworzyliśmy wraz z mężem rodzinny biznes w zakresie projektowania i konstrukcji obuwia skierowany do producentów butów.
Świat mody porwał nas całkowicie, stałe wyjazdy na targi Mediolan, Dusseldorf, Paryż, Moskwa - wulkan wyobraźni brył i kolorów.W tym czasie robiliśmy mini produkcję dla indywidualnego odbiorcy i tak krok po kroku, rok po roku następowała selekcja zapotrzebowań.

W celu podniesienia jakości naszych usług kupiliśmy oprogramowanie do projektowania obuwia w 3D, które było zrobione pod potrzeby francuskiego projektanta i producenta toreb i butów Louis Vuittona. Oprogramowanie na miarę XXI wieku, które dawało nam ogromne możliwości projektowo-konstrukcyjne.Program pozwalał nam na budowanie bryły kopyta w szczegółach wzoru i wszystkich wymiarów w obwodów haluksów , śródstopia , podbicia . Na zaprojektowanych przez nas kopytach projektowaliśmy modele obuwia .To był prawdziwy milowy krok naprzód i mocno przed konkurencją .
 

W 2005 roku wystawiliśmy nasze modele obuwia na targach MOSSHOES w Moskwie, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowanie zarówno producentów obuwia, jak i indywidualnego odbiorcy. W Moskwie zdecydowaliśmy się przyjąć zlecenie na wykonanie kolekcji nietypowego damskiego obuwia w rozmiarach 41-46. To było wyzwanie i sprawdzenie naszych możliwości.

Żeby sprostać temu zadaniu przeanalizowaliśmy ostatnie 50 lat, jak zmieniała się budowa człowieka, dlaczego mamy coraz więcej stóp kobiecych w ponad wymiarze. Pokusiliśmy się nawet na zadanie pytań lekarzom ortopedom na co należy zwracać uwagę przy konstrukcji takiego buta. Przeprowadziliśmy szereg spotkań i rozmów z kobietami mającymi stopy powyżej numeru 42. Kompleksowo przygotowaliśmy firmę do realizacji konstrukcji i produkcji butów damskich w rozmiarach 41-46.
 

Całą kolekcję zrobiliśmy pod marką "IMIELSKI" i z rynkiem wschodnim w tym temacie pracowaliśmy do roku 2008. To było wyzwanie . Rynek rosyjski jest bardzo wymagający i to wymuszało na nas wysoką jakość oraz uruchomienie całej twórczej inwencji . Buty zgodne z trendami mody ale całkowicie w nowej myśli , odzwierciedlające potrzeby rynku . Każdy model to była cząstka nas, naszej wyobraźni , serca i ciężkiej pracy .

W poszukiwaniu ciekawych , skór , materiałów , , obcasów i wszystkich podzespołów z których składa się but , natknęliśmy się na francuską garbarnię obsługująca wysoką modę czyli znane marki np. Hermesa , Gucci , czy Versace .I tak jak wiele naszych klientek zostało naszymi koleżankami , dobrymi znajomymi tak nawiązała się nić przyjaźni z właścicielami tej francuskiej firmy z Chantal i Erykiem . Szybko rozpoczęliśmy wspólne projekty biznesowe . Chantal poleciła nas dwóm firmom odzieżowym dla których wykonywaliśmy projekty butów pod ich kolekcje na pokazy w Paryżu . Duże rozmiary butów tym razem były niezbędne dla modelek prezentujących odzież . Każda modelka miała nie mniejszy rozmiar niż 42 ale głównie były to duże damskie modele w 43 i 44 .
Wow ! To była jazda próbna i to bez trzymanki .
Powiem krótko doświadczenie życia, które przeszliśmy wspólnie z Chantal już jako brand składający się z naszych imion Chantal i Maria „ CHANTAL MARIE ”

Cały przekrój rodzaju obuwia od dużych rozmiarów damskich szpilek na wysokim i niskim obcasie , balerin płaskich i na podwyższonym słupku w damskiej numeracji 42 43 44 45 46 , letnich botków z podwyższonymi obwodami podbicia , haluksów i szerokimi stopami , traperków , po kozaki zimowe też w dużych damskich rozmiarach 41-46 i na wymiar obwodów łydki . Ten problem rozwiązywaliśmy metodą prób i błędów . Częste poprawki były na porządku dziennym . Udało się , to była cenna nauka . Wysokie kobiety mają bardzo różne wysokości nóg od podstawy do pod kolana a tym samym na różnej wysokości ten najszerszy obwód . I tak doszliśmy do wykonywania butów na miarę . Na podstawie doświadczeń i nabytej wiedzy podjęliśmy decyzję o przyjmowaniu zamówień TYLKO z dopasowaniem na indywidualne zamówienia .
Nasza produkcja została spersonifikowana . Kolejne lata doświadczeń i doświadczeń w temacie DUŻE BUTY DAMSKIE .
Sprzedaż dużego obuwia 41 42 43 44 45 46 jest niewielkim procentem w rynku obuwniczym . Na początku kierowaliśmy nasze buty do handlowców bo tak nam podpowiadał rozum . Polski rynek , czeski , trochę europejskich . Ten pomysł nie sprawdzał się . Handlowcy nie byli przygotowani na indywidualne podejście do producenta i klienta . Nie łączyli potrzeb klientki z możliwościami firmy . Otwarcie sklepu internetowego w 2012 roku było naszym następnym krokiem w kierunku .. no właśnie wtedy jeszcze nie umieliśmy tego sprecyzować . 8 lat korygowania pomysłów i zasad , wsłuchiwania się w w bicie serca kobiety z nadwymiarem stóp , jej problemów , potrzeb , pomysłów , marzeń i leczenia ranzwiązanych z drwinami i brakiem możliwości kupienia butów na studniówkę , wesele czy imieniny .

Przygotowanie do tego typu pracy w sklepie internetowym na odległość i na podstawie informacji klientki wraz z pomiarami , które wykonywała u siebie .No cóż to kolejna bitwa o nowe rozwiązania i dobrą organizację . Jak wyjść naprzeciw potrzebom kobiet z bardzo zróżnicowaną stopą w wielkościach , szerokościach , obwodach budowie i rodzajach .
Wybraliśmy do wykonania kopyt czeskiego producenta , który mocno współpracował w produkcji kopyt dla znanej firmy BATA obecnej na rynku niemieckim , norweskim , szwedzkim i kanadyjskim .Ta współpraca dawała pewność jakości .
Zbudowaliśmy potężną bazę kopyt na różne tęgości od G do H1/2 .Duże rozmiary 46 45 44 43 42 41 , duże obwody , różne kształty czubków oraz wysokości obcasów . Cała kolekcja modeli została wykonana na tych nowych bryłach kopyt . Zdjęcia umieszczone w sklepie internetowym to wzór do zamówienia z możliwością naniesienia zmian oraz kolorów , rodzajów skór , wysokości obcasów i rodzaju obcasów . Wszystkie zdjęcia są zrobione w rozmiarach 41 42 43 44 45 i oddają stan faktyczny .

30 lat , które opisałam to czas nauki , pokonywania problemów , słuchania rynku i potrzeb wysokich kobiet . Dzisiaj spokojnie możemy ogłosić zwycięstwo czyli inaczej mówiąc victorię . Nowo otwarty sklep internetowy , przystosowany całkowicie do sprzedaży na indywidualne zamówienia dla DUŻYCH DAMSKICH STÓP .
Nastąpiła zmiana brandu i dzisiaj nasza firma nazywa się VICTORIA SHOES
DUŻE BUTY sklep internetowy victoriashoes.pl
Nasze buty nie są masową produkcją! Każdy model jest projektowany z myślą o dużych rozmiarach damskich . Będziemy w dalszym ciągu rozwijać się wraz z potrzebami rynku i słuchać sugestii naszych klientek.

Maria i Andrzej Imielscy